Sorry everyone, but I don't understnad this question, yet again. Oh, and thanks to I ♥ AUG, btw. Now, here's the question: The cost for 7 dance lessons is $82. The cost for 11 lessons is $122. Write a linear equation to find the total cost (C) for (L) lessons. Then use the equation to find the cost of 4 lessons. I'd appreciate if you told me HOW to work the question, and the actual answer is optional. Thanks!
2006-10-30
14:13:45
·
7 answers
·
asked by
Freddie Dearest
2
in
Mathematics