English Deutsch Français Italiano Español Português 繁體中文 Bahasa Indonesia Tiếng Việt ภาษาไทย
All categories

If "m" mangoes sell for 5 cents each, what is the cost of "p" mangoes sold at the same rate?

2007-10-16 09:11:41 · 3 answers · asked by Anonymous in Science & Mathematics Mathematics

3 answers

The first part is a red herring. All you need is:
"If ... mangoes sell for 5 cents each, what is the cost of "p" mangoes..."

The answer is therefore 5p cents.

2007-10-16 09:18:33 · answer #1 · answered by Tom :: Athier than Thou 6 · 0 0

5p

2007-10-16 09:15:51 · answer #2 · answered by norman 7 · 0 0

do your oun homework

2007-10-16 09:19:43 · answer #3 · answered by swimming girl 2 · 0 1

fedest.com, questions and answers