English Deutsch Français Italiano Español Português 繁體中文 Bahasa Indonesia Tiếng Việt ภาษาไทย
All categories

9 answers

around $520 for a family of 4. thats not counting the occasional gallon of milk or loaf of bread need mid-week.

2007-06-27 14:41:47 · answer #1 · answered by amber p 3 · 0 0

It depends if friends or grandchildren come over. We aren't stingy with groceries. $350.00 is what's in the budget but sometimes more sometimes less.

2007-06-27 21:42:35 · answer #2 · answered by Luv2no is in the house 7 · 0 0

ALOT probably $500 - $600

2007-06-27 21:34:44 · answer #3 · answered by Nick Name 6 · 1 0

I live alone. About $180

2007-06-27 21:35:28 · answer #4 · answered by asmikeocsit 7 · 1 0

there's two of us and we like to cook and entertain so it runs $500 or more some months, it's according.

2007-06-27 23:15:45 · answer #5 · answered by ? 6 · 0 0

$500 at least.... there is 4 of us and I have picky eaters...

2007-06-27 21:34:09 · answer #6 · answered by Anonymous · 0 0

$240 month and there is just me,{one person}

2007-06-27 21:49:24 · answer #7 · answered by Gypsy Gal 6 · 0 0

$300.00 thats it there are 4 of us.

2007-06-27 21:34:30 · answer #8 · answered by Anonymous · 1 0

just me. about $400.00 a month.

2007-06-27 21:46:18 · answer #9 · answered by manhattanmaryanne 7 · 0 0

fedest.com, questions and answers