English Deutsch Français Italiano Español Português 繁體中文 Bahasa Indonesia Tiếng Việt ภาษาไทย
All categories

trying to put a price tag on day to day cost one would pay out in 1 month to run a 4 bedroom 4 person home w/pool spa ,600 sq ft of grass 2000 sq ft house in the year2006

2006-12-26 16:55:51 · 3 answers · asked by primeministertnice 1 in Business & Finance Renting & Real Estate

3 answers

It depends upon where you live and the cost of living there. The age of the house. The maintence needs of the house. There are far to many variables and not enough details in your question.

2006-12-26 17:12:00 · answer #1 · answered by Wicked Good 6 · 0 0

Try grass upkeep $60.00-$75.00 a month
Pool about $65.00 a month.
Electric bill depends say $275.00 a month is a good guess for 4 people
Gas $70.00 a month
Water $60.00 a month
I would say a solid $600 a month is fair

2006-12-27 01:16:30 · answer #2 · answered by D_INSPECTOR 1 · 0 0

$1000

2006-12-27 00:58:22 · answer #3 · answered by ? 7 · 0 1

fedest.com, questions and answers