English Deutsch Français Italiano Español Português 繁體中文 Bahasa Indonesia Tiếng Việt ภาษาไทย
All categories

Mine are razor repacements, damn those are expensive!

2006-10-27 05:39:08 · 29 answers · asked by Anonymous in Entertainment & Music Polls & Surveys

29 answers

yeah those are expensive...and so is contact solution

2006-10-27 05:41:07 · answer #1 · answered by I♥him 5 · 0 0

Yes, I agree with that. I love my venus razor, but usually end up buying disposable razors because of the price for replacement blades.

I also hate that cereal is $5 a box. I love cereal and so go through it fast, but that seems like a lot of money for a box of cereal. Oh, and the price of cheese. A 2 lb. block of cheddar cheese (my favorite) is $8 - that's just wrong.

2006-10-27 05:43:58 · answer #2 · answered by The Trooper 6 · 0 0

I'm a vegetarian and I hate that veggie burgers sometimes cost more than real meat!

That just doesn't seem right.

And I think cereal is expensive given that half the box is air.

Oh, and I really like only one brand of tomato sauce, Raos, but it is $9.99 a container!!

2006-10-27 05:46:18 · answer #3 · answered by Marie 5 · 0 0

I agree, razor replacements are horrible, but I also don't like to buy any kind of make-up because it's so expensive.

2006-10-27 06:37:36 · answer #4 · answered by GoodJob 5 · 0 0

This is stupid but i hate buying toilet paper. If you buy a small amount then you buy it every week. If you buy a lot it is crazy to think you pay that much for something to flush down toilet. plus it takes up the whole buggy and most of the trunk.

2006-10-27 05:50:17 · answer #5 · answered by dixiedarling 4 · 0 0

Real Vanilla Extract. Not the imitation. It's abot $7.49 for a 2 oz bottle.

2006-10-27 05:42:20 · answer #6 · answered by Cori 3 · 0 0

i'm with you there. i just dropped $22 on mach3's. I used to use an old fashioned safety razor and those cost like $2 for a pack of 10.
anyway, next is beef jerkey. that's a lot of money for not a lot of food.

2006-10-27 05:42:05 · answer #7 · answered by JIMBO 4 · 1 0

milk and cereal! milk is like 3.50 a gallon and cereal are any where from 2.50 to 4.00! My kids think that milk and cereal is good for all meals. We go thru 2 gallons or more a week of milk and 2-4 boxes of cereal a week.

2006-10-27 05:46:11 · answer #8 · answered by gonepostalinmo 4 · 0 0

I'd say milk. And I agree with you on the razor replacements. That is ridiculous!♥

2006-10-27 05:55:37 · answer #9 · answered by dyingatwork 6 · 0 0

Meat. Any kind. I mean 11 bucks for one steak? C'mon! You can buy a whole side of beef for 200!

2006-10-27 05:44:12 · answer #10 · answered by Zorlinda 6 · 0 0

Cheesecake!

2006-10-27 05:42:46 · answer #11 · answered by dollface 5 · 0 0

fedest.com, questions and answers